Ana Ivanović je osvojila deset od 12 odigranih gemova u meču sa Karlom Suarez Navaro koji je prekinut kada se španska teniserka požalila na povredu, pa i ne čudi što je bila zadovoljna svojim izdanjem do trenutka kada je susret prevremeno završen.
Ana je vodila sa 6:1, 4:1 kada se Suarez Navaro po drugi put požalila na jak bol u leđima, zbog čega nije mogla da odigra preostale gemove.
"Žao mi je nje. Nije nikada lep osećaj stići do pobed na takav način, stvarno se nadam da će se što pre oporaviti. A što se mene tiče, veoma sam zadovoljna kako sam odigrala u prvom kolu", rekla je Ivanovićeva.
Nju u drugoj rundi nadmetanja očekuje bolja iz meča u kome se sastaju Petra Martić iz Hrvatske i Petra Cetkovska iz Češke.
BlicSport