News image News image News image News image News image News image News image
DK: Srbija vodi 1-0!
Napisao LANe    subota, 06 mart 2010 00:51    PDF Štampa El. pošta

Viktor Troicki uspeo je da donese prvi poen reprezentaciji Srbije u meču prve faze Dejvis kupa protiv reprezentcaije SAD-a. On je nakon više od tri i po sata igre savladao Džona Iznera rezultatom 7-6(5), 6-7(5), 7-5, 6-4.


Posle tri sata i tridesetsedam minuta velike borbe Viktor Troicki uspeo je da savlada Amerikanca Iznera i donese prednost reprezentaciji Srbije u prvom kolu Dejvis kupa. Očekivali smo veoma tvrd i naporan meč s' obzirom da su oba tenisera izuzetni serveri i to smo i dobili. Nije bilo mnogo prilika za brejk, ali one koje su imali Viktor je uspeo bolje da iskoristi.

U meč je opuštenije ušao američki gorostas pa je već na startu meča počeo da vrši veliki pritisak na servis Troickog. U prva četiri gema Izner je imao tri brejk prilike, a Viktor nijednu ali je rezultat ipak bio izjednačen, 2-2. Viktor je uspeo da se izvuče iz teških situacija mnogo puta ali u 8. gemu nije uspeo. Izner koristi brejk 5. brejk loptu i dolazi u situaciju da servira za prvi set, 5-3. Viktor se nije predavao. Kada je shvatio da mu prvi set izmiče iz ruku, Troicki prosto počinje da leti po terenu i da igra možda i najbolji tenis. Prvo vraća brejk, a potom uspeva i da izjednači rezultat na 5-5. Potom su teniseri bili sigurni na svoj servis pa je set otišao u taj brejk. Tamo je više koncentracije imao Srbin koji uspeva da dobije prvi set rezultatom 7-6(5). Prvi set trajao je 56 minuta.

Drugi set protekao je u apsolutnoj dominaciji tenisera koji su servirali. Posle deset odigranih gemova nijedan teniser, ne samo da nije napravio brejk, nego nije ni došao u situaciju da to uradi. Ishod svega toga, naravno, ponovo je bio taj brejk. Identičnim rezultatom i vremenom trajanja rešen je i drugi set samo što je pobednik bio zamenjen. Izner osvaja drugi set i izjednačuje rezultat na 1-1 u setovima.

Gubitak seta kao da je naljutio Viktora koji posle 15 gemova bez brejk uspeva da oduzme servis protivniku i dođe do prednosti od 2-0. Viktor i dalje nastavlja u istom ritmu. Pri rezultatu 3-1 dolazi do nove tri vezane brejk lopte. Veoma dobrim servisima Izner spašava sve tri i vraća neizvesnost u ovaj set. To kao da je malo poremetilo Viktora. Izner počinje da preti i pri rezultatu 4-3 za Troickog dolazi do brejk prilike koju koristi i vraća izgubljeni brejk. Sigurnim servisima Amerikanac je potpuno preokrenuo rezultat pa je Troicki morao da servira za ostanak u setu. Uz nešto muke Troicki uspeva da izjednači rezultat na 5-5. I ne samo to, nego da veoma dobrom igrom sa osnovne linije dođe do nove dve brejk prilike. Troicki uspeva da iskoristi drugu i da sigurnim servisom osvoji treči set rezultatom 7-5.

Četvrti set Viktor je počeo na identičan način kao i prethodni. Odmah na startu pravi brejk i posle spašene tri brejk prilike stiče veliku i kako se na kraju ispostavilo odlučujuću prednost, 2-0. Sve što je bilo potrebno jeste da Troicki drži svoj servis do kraja meča što je on uz dosta muke i uspeo. Troicki uspeva da iskoristi 4. meč loptu, da osvoji četvrti set rezultatom 6-4 i donese Srbiji prvi poen u meču protiv Amerike.

Kada je statistika u pitanju Izner je imao više vinera 76 naspram 57 Troickog kao i asova 21-9 ali ono što je verovatno odlučilo pobednika jesu neiznuđene greške. Izner ih je napravio previše, 59 dok je Troicki imao 36.

Treba još napomenuti da su se Troicki i Izner sastali jednom pre ovog meča. Bilo je to prošle godine na turniru u Bangkoku, a i tada je slavio naš teniser rezultatom 7-6, 6-2.

Posle meča Troicki je izjavio:

"Sigurno najveći meč za mene u Dejvis kupu. Bilo je jako teško, Izner je odlično servirao, igrao opušteno, pa sam svaki poen morao da strpljivo gradim. Najvažnije je da smo poveli i nadam se da će Novak osvojiti i drugi poen" i dodao "Imao sam tremu na početku i trebalo mi je dosta vremena da se privikenem na igru protivnika".

U finišu meča Troicki se požalio na povredu mišića desne noge pa je morao da zatraži pomoć fiziotarapeuta:

"Nije teška povreda. Malo sam istegao mišić i nadam se da će sve biti uredu. To je posledica naprodnog meča, koji je trajao tri sata i 40 minuta", zaključio je Troicki.

I na kraju treba još reći da je reprezentacija SAD-a najtrofejniji tim u ovom takmičenju. Oni su 32 puta bili pobednici Dejvis kupa.

Komentari

avatar LANe
+3
 
 
Sto se tice meca, bravo za Viktora, sve pohvale..... Odigrao je na svom nivou i potpuno zasluzeno pobedio....
Srecno momcima u nastavku.
Ime *
Kod   
Objavi komentar
Odustani
avatar Zhana
+3
 
 
Svu sreću u nastavku našim junacima!
Ime *
Kod   
Objavi komentar
Odustani
avatar cacanin
+2
 
 
Bravo Vico, bravo majstore, samo napred !
Ime *
Kod   
Objavi komentar
Odustani
avatar Zo
+2
 
 
Bravo Viktore...mene je bas obradovala ova pobeda!
Ime *
Kod   
Objavi komentar
Odustani
Ime *
Kod   
Objavi komentar